بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و  EN16001 ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و  EN16001 ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی  سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی   اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید طراحی سیستم های  انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان        بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان

Fri 19 Apr 2019 RSS 
c xc

صفحه نخست › محیط زیست > انرژی نو

انرژی خورشیدی آب دریا را شیرین می‌کند
 رئیس مرکز رشد انرژی، آب و محیط زیست دانشگاه علم و صنعت گفت: محققان دانشگاه علم و صنعت در حال طراحی آب شیرین‌کن‌هایی با صرفه‌جویی بالا در مصرف انرژی هستند که از طریق انرژی خورشیدی کار می‌کنند.
سید مصطفی حسینعلی پور گفت: در تلاش هستیم تا در مرکز رشد انرژی، آب، محیط زیست دانشگاه علم و صنعت دستاوردهایی را ارائه دهیم که در حوزه کاهش مصرف انرژی، مفید و موثر واقع شود.

وی عنوان کرد: یکی از مسائلی که مصرف بیش از حد انرژی را به دنبال دارد، بحث آب‌شیرین‌کن‌های قدیمی است که در سواحل جنوبی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که آب شیرین‌کن‌های فعلی مصرف انرژی بالایی دارند، اظهار داشت: آب شیرین‌کن‌هایی که در سواحل جنوبی کشور برای شیرین‌سازی آب دریا به کار می‌روند، باید برق زیادی مصرف کنند تا آب را شیرین کنند.

حسینعلی پور خاطر نشان کرد: اکنون در مرکز رشد انرژی، آب و محیط زیست دانشگاه علم و صنعت در حال طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی دستگاه شیرین‌کننده آب دریا هستیم تا بتواند انرژی خیلی کمی را در فرایند شیرین‌سازی آب دریا مصرف کند.

وی درخصوص ویژگی‌های آب‌شیرین‌کن کم مصرف توضیح داد و گفت: دستگاه شیرین‌کننده‌ای که در حال طراحی آن هستیم، علاوه بر شیرین‌سازی آب دریا، قابل شرب نمودن آب، قابلیت آبیاری زمین‌های باغی و محصولات گلخانه‌ای را دارد.

این دستگاه با هدف شیرین‌سازی آب دریا، با مصرف انرژی پایین و استفاده از انرژی خورشیدی و بادی ساخته می‌شود.

استفاده از آب‌شیرین‌کنی که از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند تا یک، هشتم در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد.

وی با بیان این که آب شیرین‌کن برای مردم سواحل جنوبی کشور می‌تواند اشتغال‌زا باشد، یادآور شد: از آنجایی که استقرار مردم در کشور، آبادانی را به همراه خواهد داشت و در این صورت ضریب امنیت ملی با اشتغال و افزایش جمعیت در مناطق جنوبی افزایش پیدا می‌کند، استفاده از آب‌شیرین‌کن کم مصرف در مناطق جنوبی کشور هم می‌تواند در اشتغال و افزایش ضریب امنیت ملی موثر واقع گردد.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان این که آب شیرین‌کن‌های کم‌مصرف می‌تواند به صورت محلی تولید ثروت کند، گفت: این دستگاه به دلیل این که قطعات مکانیکی کم‌تری در آن به کار برده می‌شود هزینه ساخت، تعمیر و نگه‌داری کم‌تری نسبت به دستگاه‌های دیگر دارد.
رئیس  مرکز رشد در دانشگاه علم و صنعت(کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به شرکت بنیان انرژی البرز می باشد.

 
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک