بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و  EN16001 ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و  EN16001 ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی  سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی   اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید طراحی سیستم های  انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان        بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان

Fri 19 Apr 2019 RSS 
c xc

صفحه نخست › تولید همزمان برق و حرارت (CHP)

توان و حرارت همزمان Combined Heat and Power(CHP)

از یک دیدگاه انرژی مدارانه تولید الکتریسیته در نیروگاه های حرارتی فرایندی کاملا اتلاف گر است. بیشترین نیروگاه های حرارتی متعارف بازدهی در حدود 30 تا 37 درصد را نشان میدهند، در حالیکه نیروگاه های جدیدتر سیکل ترکیبی گازی هنوز فقط به بازدهی در حدو 47 درصد می رسند. ای بدان معنی است که بالغ بر 50 درصد انرژی مصرف شده در فرایند تولید تلف گردیده و به الکتریسیته قابل توزیع تبدیل نمی گردد. این انرژی تلف شده به حرارت تبدیل شده که نهایتا به محیط زیست برگشت می شود. همچنین فرایند تولید، مقادیر قابل ملاحظه ای از CO2را در اتمسفر رها می کند.

کارایی عملیاتی حاصله در خلال فرایند تولید الکتریسیته منجر به تلف شدن مقدار زیادی از انرژی به صورت گرمای اتلافی می شود. با عنایت به منابع رو به زوال انرژی کره زمین، این چندان نظام قابل قبولی نیست. بسیار بهتر خواهد بود که گرمای اتلافی در فرایند تولید را جمع آوری کرده و به مصرف گرم کردن ساختمان ها رساند. با ترکیب فرایندهای تولید الکتریکی و تولید گرما امکان ایجاد یک سیستم بسیار کارامد که از انرژی اولیه استفاده بهینه می کند، وجود دارد. ترکیب فرایندهای تولید الکتریکی و تولید گرما است که اساس CHP یا تولید همزمان را پدید می آورد. در یک تاسیسات متداول CHP مبدل های حرارتی برای بازیافت گرمای اتلافی از گازهای دودکش و دیگر منابع در خلال فرایند تولید الکتریسیته مورد استفاده واقع می شوند. بدین طریق اگر یک سیستم به صورت مطلوب بهینه باشد، امکان رسیدن به بازدهی کل در حدود 80% میسر است.

سیستم های CHP می توانند از تاسیسات کوچک که برای برآوردن نیازهای یک ساختمان منفرد طراحی شده اند تا سیستم های بزرگ که نیازهای توان الکتریکی و گرمایشی یک مجموعه شهری را برآورده می کنند متفاوت باشند. سیستم های کوچک CHP از موتورهای احتراق داخلی بهره گیری کرده و به منظور استفاده در کاربری هایی که نیاز الکتریکی آن ها از MWe1 تجاوز نمی کند، مد نظر قرار گیرند. توربین های گازی در تاسیسات بزرگتر معمول هستند، در حالیکه توربین های بخاری اغلب در بزرگترین طرح ها استفاده می شوند.

امکان نمایش صرفه جویی های انرژی ارزشمند سیستم های CHP با مقایسه کردن انرژی اولیه مصرفی یک نمونه تاسیسات کوچک CHP با آنچه که توسط یک سیستم معمول که در آن گرما در بویلر تولید شده و نیروی الکتریکی از یک شرکت خدماتی خریداری می شود و به مصرف می رشد وجود دارد.
(کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به شرکت بنیان انرژی البرز می باشد.

 
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک