بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و EN16001 ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و EN16001 ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی  اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید طراحی سیستم های انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن طراحی سیستم های انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان    بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان

فلومتری انرژی

صفحه نخست › محیط زیست > آلودگی

رودخانه‌های مازندران آلود‌ه‌اند، خزر سخت بیمار است
 روند رو به رشد آلاینده‌ها، نفس رودخانه‌ها که از آن به عنوان مادر دریاها یاد می‌شود را نیز بند آورده است و به جای آب، جوی فاضلاب در برخی از این شریانهای حیاتی به راه افتاده است.
 

به گزارش مهر، بیش از 140 رودخانه کوچک و بزرگ در مازندران جریان دارد که عبور رودخانه‌ها در حاشیه و میان شهرها و روستاها سبب شده که انواع فاضلاب‌های خانگی، زهکش شهرها و فاضلاب کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و در برخی موارد حتی فاضلاب‌های خطرناک بیمارستانی در رودخانه‌ها تخلیه می‌شود.

به تاکید کارشناسان، ساخت کارخانه‌های بازیافت و کمپوست زباله در مناطق شهری و روستایی، سیستم تصفیه فاضلاب، تغییر الگوی مصرف سموم و کودهای شیمیایی در مزارع و باغ‌ها و گرایش به سمت مبارزه بیولوژیک با آفات، برخورد جدی با قاچاقچیان شن و ماسه، ارزیابی زیست محیطی و رعایت ملاحظات منطقه‌ای و اکولوژیک در اجرای طرح‌های عمرانی و صنعتی، از مهم‌ترین راهکارهایی است که می‌تواند، روند خشک شدن رودخانه‌های مازندران را به تاخیر اندازد.

روند رو به افزایش آلودگی رودخانه‌های مازندران

بازرس کل استان مازندران از وضعیت زیست محیطی رودخانه‌های استان مازندران ابراز نگرانی کرد و آلودگی رودخانه‌ها را رو به افزایش دانست و بر عزم جدی متخصصان، کارشناسان و صاحب نظران امر، برای توقف آن تأکید کرد.
سید حسن میری قلعه سری در ادامه به عوامل آلودگی رودخانه‌های مازندران اشاره کرد و گفت: آلودگی بالای فاضلاب‌های کشاورزی، زراعی، شهری و روستایی و روانه شدن این فاضلاب‌ها به جریان آب‌های سطحی و زیر زمینی و تخلیه پساب و فاضلاب واحدهای تولیدی خدماتی صنعتی و... به آب‌های سطحی از عوامل مهم آلودگی رودخانه‌های مازندران است که مدیران دستگاه‌های مرتبط باید آن را جدی بگیرند.
بازرس کل مازندران گفت: استفاده بیش از حد سموم و کودهای شیمیایی توسط کشاورزان و هدایت آلودگی‌ها از طریق زه‌آب‌های کشاورزی و ورود آنها به آب‌های سطحی، عدم رعایت مسائل زیست محیطی و استانداردها از سوی صاحبان مزارع پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی از جمله عوامل آلودگی رودخانه‌های مهم مازندران است که بازرس کل این استان بر آن تأکید نمود.
وی سپس به برداشت بی‌رویه و غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها و عدم رعایت مسائل زیست محیطی از سوی واحد‌های معدنی شن و ماسه اشاره نمود و آن را یکی دیگر از عوامل آلودگی رودخانه‌های این استان دانست.
میری قلعه سری در ادامه اظهار داشت: نباید در حل و برطرف ساختن آلودگی رودخانه‌ها آرمانی فکر کرد بلکه باید ضمن بررسی قابلیت‌های اجرایی با توجه به امکانات، تجهیزات و سرمایه‌های موجود، ابتدا به فکر توقف آلودگی‌ها بود که خود گام بزرگی است.
تشدید آلودگی رودخانه‌ها، نابودی آبزیان و کاهش منابع شیلاتی و خسارات اقتصادی، تشدید احتمال سیل خیزی مناطق حاشیه‌ای رودخانه‌ها، تهدید سلامت مردم و بروز بیماری‌ها و سرطان‌ها را در پی خواهد داشت. 
محیط زیست > آلودگی(کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به شرکت بنیان انرژی البرز می باشد.

 
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک