بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... بهینه سازی کلیه ادوات صنایع فرایندی شامل: کوره ها، مبدل های حرارتی، پمپ ها، کمپرسور ها، راکتور ها، دیگ های بخار،توربین ها و ... ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و EN16001 ممیزی انرژی ، بازرسی معیار مصرف ( تحلیل مصارف انرژی ) و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد های ISO 50001 و EN16001 ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی ارزیابی، پایش و مدیریت زیست محیطی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های هوا شامل :اسکرابر،بگ فیلتر، سیکلون، بیو فیلتر و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و صنعتی  اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید اندازه گیری سختی و املاح آب های فوق خالص صنعتی ( نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کلیه صنایعی که از بویلر استفاده می نمایند ) جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده و تعیین نقص های احتمالی در تولید طراحی سیستم های انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن طراحی سیستم های انرژی های نو و تجدید پذیر شامل: توربین بادی، سلول فتو ولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، زیست توده (bio gas, bio fuel) ،پیل سوختی، هیدروژن بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان    بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت و ساختمان

فلومتری انرژی

صفحه نخست › هوای تهران در نخستین روز مهر آلوده است

محیط زیست > آلودگی وضعیت آلودگی هوای پایتخت در سال اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند رو به کاهشی را نشان می‌دهد.
نگاهی به وضعیت 6‌ماه اخیر سال93 مشخص می‌کند که 6روز هوای پاک، 139روز هوای سالم و 41روز (با احتساب امروز) هوای ناسالم در آسمان تهران تنفس شده است. این وضعیت در شرایطی است که در 6‌ماه نخست سال‌جاری نیز گردوغبار و ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون افزایش نگران‌کننده‌ای در تهران داشته است.

به گزارش همشهری، در 6‌ماه نخست سال گذشته، در تهران 2روز هوای پاک، 128روز هوای سالم و 56روز هوای ناسالم به ثبت رسیده بود. بدین‌ترتیب هوای پاک طی 6‌ماه نخست امسال 4 روز بیشترشده و تعداد روزها با هوای سالم نیز افزایش یافته است. آنگونه که گزارش‌های شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت نشان می‌دهد، در ماه‌های اخیر افزایش گردوغبار‌های داخلی و خارجی یکی از پدیده‌های هواشناسی غالب در تهران و شهرهای اطراف بوده و این نکته موجب افزایش نگرانی‌ها شده است.

نقطه اوج این نوع آلودگی روز 9تیر با وقوع طوفانی از گردوغبار در تهران و برخی شهرهای کشور به ثبت رسید که در پایتخت این پدیده موجب شد شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون به 191 برسد، درصورتی که بیشترین میزان ذرات که در سال گذشته در تهران به ثبت رسید، 170بوده است. البته ذرات معلق در تهران عوامل و دلایل مشخص و متعددی دارد که این عوامل علاوه بر صنایع آلاینده و معادن، شامل منابع متحرک و وسایل نقلیه بنزین‌سوز و گازوئیل‌سوز می‌شود.

نگاهی به عملکرد نهادهای مختلف
در عین حال از فردا با آغاز سال تحصیلی و سردشدن هوا در فصل پاییز، زمینه‌های تشدید بحران آلودگی هوا فراهم می‌شود. در چنین شرایطی باید به بررسی وضعیت اقدامات اجرایی هر یک از نهادهای دخیل در امر آلودگی هوا پرداخت. دولت و سازمان محیط‌زیست در ماه‌های اخیر دستورالعملی برای کاهش آلودگی هوا تهیه و ابلاغ کرده‌اند که به موجب آن تمام دستگاه‌ها موظفند با توجه به لزوم اهتمام جدی برای مقابله مؤثر با آلودگی هوا، اقداماتی در زمینه
هوای تهران در نخستین روز مهر آلوده است(کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به شرکت بنیان انرژی البرز می باشد.

 
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک