دوشنبه 07 مهر 1393

محیط زیست > آلودگی

صنایع تولیدکننده گرد و غبار در اطراف تهران پلمپ می‌شوند

 همشهری آنلاین: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صنایع و معادن اطراف شهر تهران که تولیدکننده ریزگرد هستند قطعا پلمپ خواهند شد.
به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز یکشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی نقاشی ایرانی و محیط زیست در آثار فاخر استاد فرشچیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اطراف شهر تهران کارخانه‌ها و کارگاه های شن، ماسه، برخی ترکیبات معدنی و گاها گچ فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اهمیت مسئله آلودگی هوا در کلان شهر تهران و وجود ریزگردها، اگر این کارخانه‌ها ضوابط زیست محیطی را رعایت نکنند قطعا با آنها برخورد خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری شهرداری و بخش‌های مختلف مرتبط گشت‌های مداوم برای نظارت و رسیدگی به وضعیت این صنایع را انجام می‌دهد و به طور مستمر پیگیر موضوع است.

وی افزود: اگر صنایع تخلف کنند و فعالیت آن‌ها موجب بروز گرد و غبار در شهر تهران شود به آنها تذکر داده می‌شود و در صورت توجه نکردن به تذکر قطعا با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: تمام صنایع در کلان شهرها موظف به رعایت مسایل زیست محیطی هستند و باید مطابق قانون و استانداردهای محیط زیست فعالیت کنند.

برخی کارشناسان اعلام کردند صنایع اطراف شهر تهران نقش مهمی در بروز ریزگرد در پایتخت دارند و اگر به همین روال پیش روند در آینده‌ای نه چندان دور تهران به منشا تولید ریزگرد تبدیل می‌شود.

 
چاپ صفحه